Дух Гімалаїв: пішки навколо Манаслу

Трекінговий маршрут навколо гори Манаслу (8156м), восьмої за висотою вершини світу, дозволяє побачити красу Непалу і Гімалаїв, не вдаючись у складності альпінізму,

See on map

To leave a comment, please log in.

Where
 • Nepal
Dates
 • April 24, 2017 - May 12, 2017
Budget
 • 1050 USD
Transportation
 • Flight
 • Bus
 • by foot
Programm
 • Hiking
Equipment
 • Outdoor wear
 • sleeping bag
Description
 • Зізнавайтеся, Ви не раз думали про те, як, мабуть, божественно гарні та неймовірні Гімалаї?

  А також про те, що Ви туди, швидше за все ніколи не поїдете - далеко, дорого, робота, незнайомо, не знаєте як і т.п. (необхідне підкреслити).

  ВСЮДИХІД у черговий раз закликає шукати не причини, а можливості, - І запрошує в Непал. Дивитися Гори, ходити Гори, дихати Гори, відчувати їх, вбирати, розуміти, жити!

  13 днів трекінгу з підйомом на 5162 м,

  2 дня тренувального трекінгу в Карпатах

  2 дня прогулянок по Катманду.

  Ночівлі в готелях і турпритулках.

  Тривалість: 19 днів

  Складність: вище середньої

  Вартість подорожі без авіаквитків: $ 1050.

  Манаслу перекладається з санскриту як «Гора духів».

  Трекінговий маршрут навколо гори Манаслу (8156м), восьмої за висотою вершини світу, дозволяє побачити красу Непалу і Гімалаїв, не вдаючись у складності альпінізму, побувати на перевалах заввишки більше 5000 метрів, поглянути на життя корінних тибетців. Будь-яка здорова і сильна духом людина, що бувала в горах Криму або Карпат, в стані пройти цей шлях і збагатити свою душу враженнями від красот найвищих земних гір і простоти місцевого населення.

  Манаслу-трек вигідно відрізняється від інших піших маршрутів Непалу тим, що:

  - Відкритий для туристів він був порівняно недавно,

  - Там ще тільки-тільки набирає обертів туристична інфраструктура,

  - Ще нема хороших доріг, натовпів туристів з фотоапаратами,

  - Та й готелів на маршруті як таких немає, а є дуже колоритні та прості гостьові будинки. (Для порівняння статистика 2011 року: трек навколо Аннапурни - 110 тис. Чол., Трек навколо Манаслу - 2,8 тис. Чол.)  Проте, маршрут складний своєю висотою і непростим рельєфом. У найвищій точці ми подолаємо перевал Ларк-Ла висотою 5162 м.

  Але ми то знаємо, що по-справжньому красиво буває тільки там, де хоч скільки-небудь складно.

  У цьому поході нам не доведеться тягати важкі рюкзаки. Ночувати, снідати і вечеряти ми будемо в гостьових будинках. Тому намети і їжу з собою не беремо.

  Середня тривалість щоденних переходів 5-6 годин, без урахування часу на обіди.

  Манаслу - чудовий трек, поки ще не зіпсований туристами і цивілізацією. Дуже зручний з точки зору акліматизації, дуже красивий і різноманітний.

  Втім, дивіться фотографії наших друзів з маршруту. Це все ви зможете побачити самі вже через пару місяців!

  Маршрут


  День 0. Київ - Катманду

  Виліт з Києва


  День 1. Катманду

  Ми в Катманду! У Непалі! На порозі Гімалаїв! Ночівля в колоритному готелі.  День 2. Катманду

  "Немає місця краще і в раю, ніж рідне Катманду!" / Армен Григорян /

  Прогулянки по місту. Адаптація до місцевої культури.

  Висота: 1360 м


  День 3. Непальський тарантас.

  Рано вранці виїжджаємо з Катманду. Місцевий автобус - це тарантас, у якого не вистачає вікон, в якому всі їдуть де попало (ну, а ми займемо місця пораніше), в тому числі на даху, і який їде з середньою швидкістю 20 км/год, постійно зупиняючись для того, щоб завантажити чергових людей, мішки, меблі, курок і т.д. При цьому зазвичай грає національна музика і всім весело. У другій половині дня прибуваємо в містечко Arughat Bazar, де і заночуємо.

  Висота: 550 м

  День 4. Перші кілометри пішки.

  Сьогодні у нас вихід на маршрут. Тобто далі йдемо пішки. На початку дня дорога нескладна, весь час уздовж річки Budhi Gandaki, можна купатися. Рисові поля, дерева папайї. Стає видно р Shringi Himal (7187м). Ночівля в селі Soti Khola. Місцеві жителі збирають тут мед диких бджіл.

  Висота: 720 м. Час в дорозі: 5 ч.  День 5. Сходи в скелях і перші водоспади

  Стежка набирає висоту, проходячи по ущелині річки. Далі - водоспади Dharche Khola. Стежка стає кам'янистій, багато сходинок в скелях. Ночуємо в Machha Khola.

  Висота: 930 м. Час в дорозі: 5 ч.

  День 6. Гарячі джерела і вечірні прогулянки

  Проходимо колоритні села Lapubesi, Tatopani, Doban. У Татопані буде можливість помитися, попрати речі в гарячій воді з природного джерела. Підйом уздовж вузької ущелини через ліс. Красиві водоспади річних приток. Переходимо підвісний міст і опиняємося в селі Jagat. Джагатая - дуже симпатичне село з брукованою центральною вулицею і квітами. У Джагатая є власна гідроелектростанція, тому тут ввечері світло, що дозволяє з задоволенням зробити вечірній променад по звивистих вуличках.

  Висота 1440 м. Час в дорозі: 6 ч.  День 7. Зміна кліматичного поясу

  Продовжуємо дертися вгору по кам'яних сходах. Семитисячники стають ближче. Знову підвісний міст. Продовжуємо шлях по дуже зручній стежкці по долині річки, пальми змінюються соснами. До вечора приходимо до села Deng. Можна прийняти гарячий душ. Види на снігові вершини семитисячників все грандіозніші.

  Висота: 1860 м. Час в дорозі: 6 ч.

  День 8. Буддистські монастирі і таємничі ліси.

  Сьогодні шлях проходить через чарівні соснові ліси і перші на нашому шляху поселення тибетців. Зустрічаються тибетські монастирі і каміння з мантрами. Далі йдемо по складній, але мальовничій стежці. Біля села Prok проходимо буддистську гомпу (монастир). По містку проходимо через бурхливий струмок вже знайомої нам Budhi Gandaki. Після вечірнього набору висоти опиняємося в селі Namrung. Тут також є електрика. Є і гарячий душ.

  Висота: 2560 м. Час в дорозі: 6 ч.  День 9. Прохолода гір і перші види Манаслу

  Наближаємося до позначки 3000м, стає відчутно прохолодніше. Обід у монастиря в селищі Lho. Цілий день милуємося білосніжною вершиною Манаслу. Ефектно виглядає заквітчаний монастир Рібум. Після затяжного підйому приходимо до селища Шьяла, за яким йдемо по найкрасивішій широкій долині уздовж розлилася річки до селища Sama Gaon.

  З Sama Gaon відкривається просто приголомшлива панорама на Манаслу і околиці. Тут ми проведемо дві ночі, щоб зробити акліматизаційну прогулянку по околицях.

  Висота: 3500 м. Час в дорозі: 6 ч.

  День 10. Прогулянка до льодовика Манаслу

  Цей день присвятимо радіальному виходу до базового табору альпіністів, які мають намір підкорювати саму вершину Манаслу. Обідаємо прямо біля льодовика. Ми на висоті 4500м. Звідси грандіозні види. З незвички рухатися на такій висоті важко, але організм потроху звикає. Тиша переривається звуками руху льоду. Незабаром самопочуття приходить в норму. На зворотному шляху можна спуститися по ледве помітною стежкою до дуже гарному озера Бірендра.

  Висота: 3500 м  День 11. Відпочинок на ходу

  Ще один день з неймовірними видами. Широка стежка йде уздовж порослого березами схилу північного відрогу Манаслу. По дорозі нам зустрінеться довга стіна з молитовних каменів мані.

  Сьогодні перехід не великий, йдемо не поспішаючи, відпочиваючи і насолоджуючись видами. Накопичуємо сили, тому що наступні три дні на нас чекає перебування на висотах понад 4000 і 5000 метрів, що добре може перенести лише підготовлений і відпочив організм.

  Висота: 3800 м. Час в дорозі: 4 ч.


  День 12. Прогулянка в Китай.

  Сьогодні постараємося дійти до Китаю. Так, ми зробимо ще один акліматизаційний вихід в сторону перевалу Ладжунг-Ла (близько 5000м). Цей перевал розділяє Непал і Китай. За ним - понад мільйон квадратних кілометрів Тибету! Через цей перевал і в наші дні місцеве населення здійснює роздрібний обмін товарами. По дорозі можна зустріти багато яків і гірських козлів.

  Висота: 3800 м


  День 13. Найвища ночівля.

  Уздовж все тієї ж річки Budhi Gandaki підходимо до підніжжя льодовика і базового наметового табору перед перевалом Ларк-Ла - Dharmasala. Висота 4480 м. Перехід не великий, тому що потрібно рано лягти спати перед завтрашнім ранковим штурмом.

  Висота: 4480 м. Час в дорозі: 4 ч.


  День 14. Штурм перевалу Ларк-Ла

  Виходимо ще затемно, щоб раніше зійти на перевал в найбільш сприятливий час. Стежка проходить уздовж льодовика, поступово стає все більш кам'янистій і на самому верху доводиться пробиратися по морені серед каменів, часто по снігу. На висоті 5000 м. - Замерзле озеро, по якому можна кататися як на ковзанці. Приголомшливо красиво навколо.

  Ще один ривок вгору. Піднімаємося до різнобарвним прапорцям. І ось він - привал Ларк-Ла висотою 5162 м!

  Величні піки Гімалаїв шикуються перед нами: Himlung Himal (7126м), Cheo Himal (6621м), Kangguru (6367м) і Annapurna II (7937м).

  Чи не кривлячи душею, скажемо - перевал дуже, дуже гарний. :)

  Внизу бачимо злиття трьох льодовиків. Нам туди. Не на льодовик, але поруч. Далі крутий тривалий спуск по льодовикової морені. У другій половині дня приходимо в Bhimtang. Затишна їдальня, тепла грубка, смачна піца, приємна втома і свіжі враження. Мммм-ммм!

  Висота: 3700 м. Час в дорозі: 8 ч.


  День 15. Ранковий відпочинок, спуск по красивому лісі.

  Бімтанг - дуже красиве місце на невеликій галявині серед гір. Тут зробимо невелику ранкову напівднівку, поніжимося на сонці. Поруч льодовикове озерце.

  Сьогодні спуск крізь кілька кліматичних зон. Зверху - майже Арктика, а внизу - пальми. Між першим і другим - стежка в'ється по чудовому лісі. Дуби, сосни, рододендрони. І снігові велетні Манаслу і Пхунгі Химал над нами.

  Ночівля в душевному селищі Бабаки. Без електрики, але гарячий душ повинен бути!

  Висота: 2800 м. Час в дорозі: 4 ч.


  День 16. Вихід в цивілізацію.

  Спускаємося уздовж річки Dudh Khola до її злиття з річкою Marsyangdi в Dharapani - тут проходить туристичний маршрут до Аннапурна. Після усамітнення на треку Манаслу трек Аннапурни викликає справжній шок - широка дорога, по якій їздять джипи, ходять натовпи туристів.

  Тут поруч красивий і потужний 200-метровий водоспад Чхар.

  Спускаємося частково по дорозі, частково по стежці треку, там де вона збереглася, в селище Тал. Помітно тепліше - бананові пальми і мандаринові дерева в саду. Звідси вранці ми поїдемо в Катманду :).

  Висота: 1700 м. Час в дорозі: 5 ч.

  День 17. Запасний день, закупівля сувенірів.

  Вільний час. Шукаємо в Катманду пригоди на свою голову або просто насолоджуємося древньою культурою, відвідуючи храми і просто дивлячись на життя катмандинців :). Ну, загалом, прогулянки по Катманду.


  День 18. Катманду - Київ

  Гуляємо, купуємо сувеніри, насолоджуємося вже звичним Катманду..


  День 19.

  Вилітаємо до Києва!

  Відкисаємо у ваннах, відповідаємо на захоплені розпитування друзів, роздаємо сувеніри, перебираємо фотки, відео. Через пару тижнів після прильоту "Всюдихід" організовує фотозустріч з переглядом всього добра на проекторі, і, звичайно, з обговоренням нових подорожей!

  І, на хвилиночку ... Ви були в Гімалаях !!

  Для участі в поході потрібні хороша фізична форма, досвід гірських походів (хоча б в Карпатах, Криму), вміння задовольнятися аскетичними умовами, стійкість до 7-годинних автобусних переїздів, наявність закордонного паспорту та особистого туристичного спорядження.


  ВСЮДИХІД завжди ретельно і відповідально ставиться до психологічного клімату в групі. Приблизно за 2,5 місяці до вильоту ми проведемо обов'язкову зустріч, де можна буде познайомитися з інструктором, задати питання по спорядженню, харчуванню, медицині, а також здати передоплату і гроші на авіаквитки (в той же день ми їх купуємо).

  Також для забезпечення мінімальної фізичної і моральної підготовки, а також для перевірки спорядження за 3 тижні до походу буде проведений обов'язковий 2-денний тренувальний вихід в Карпати (на вихідні, без нічого, з ночівлею в наметах).

  Вартість подорожі без авіаквитків: $ 1050.


  У вартість подорожі входить:

  Супровід українського інструктора;

  Супровід непальського ліцензованого гіда на Манаслу-треку;

  Всі заплановані переїзди в Непалі за маршрутом;

  Все проживання в хостелах / гестхаусах і турпритулках в Непалі;

  Всі необхідні дозволи на відвідування територій, через які проходить маршрут;

  Похідна аптечка;

  медична страховка;

  Очищення питної води на треку таблетками (актуально на висотах до 3500 м)  У вартість подорожі НЕ входить (але ми все організовуємо):

  Авіаквитки (зараз коштують від $ 540);
  Непальська віза (ставиться на місці по прильот, $ 40);
  Харчування (приблизно $ 250-300)
  Ж / д квитки для участі в обов'язковому тренувальному дводенному поході;
  Особисте спорядження;

OK