Мармароси

Цікавий туристичний об’єкт, адже саме тут знаходиться Географічний центр Європи!

See on map

To leave a comment, please log in.

Where
 • Ukraine
 • Carpathians
Dates
 • July 16, 2017 - July 21, 2017
Budget
 • 1590 UAH
Transportation
 • Train
 • Bus
 • by foot
Programm
 • Hiking
 • Sightseeing
Equipment
 • Not indicated
Description
 • Цікавий туристичний об’єкт, адже саме тут знаходиться Географічний центр Європи!

  День 1. Ділове. Або як потрапити в географічний центр Європи!

  Зустріч групи на залізничному вокзалі Івано-Франківська. Перше знайомство, автобусний переїзд, не зчулись, а Ви вже в Діловому! Цікавий туристичний об’єкт, адже саме тут знаходиться Географічний центр Європи! Фотографуємось, відвідуємо Колибу-Музей, експонати якої однозначно варті уваги, доречі, не менше ніж борщ, адже вже обід! Обличчя мають стати ситі і задоволені, бо попереду реєстрація на пункті прикордонної зони, а далі – невеликий набір висоти лісовою дорогою і затишне таборове вогнище на полонині, з якої відкриваються перші краєвиди на Мармароси або Гуцульські Альпи, як ще часто називають цей масив!

  Протяжність – 11 км. Набір висот – 200 м.

  День 2. Піп Іван Мармароський і цим все сказано!

  Снідаємо ситно, з урахуванням того, що сьогодні найважчий день походу! “Крутий” підйом лісом виводить на полонину Лисича, попереду майорять рюкзаки товаришів, оператор вітає СМС-ми в Євросоюзі, – значить ціль досягнута – Піп Іван Мармароський (1939 м.) під Вами, а перед Вами – неймовірні панорами Гуцульських Альпів. Цей день запам’ятається Вам назавжди! Ввечері біля вогню ділимось враженнями, а також, налагоджуємо дипломатичні відносини з румунськими пастухами, щоб купити в них молока євро-класу smiley!

  Протяжність – 7 км. Набір висот – 900 м. Спуск – 300 м.

  День 3. Прикордонний релакс. Полонина Межипотоки

  Екватор походу і в подарунок за успішні звершення дня вчорашнього – релакс дня нинішнього. Нитка маршруту лягає вздовж кордону, насолоджуємось сповна красою цього дикого кусочка україно-румунських Карпат. Затишна ночівля на полонині Межипотоки, і хай весь світ зачекає, адже ніхто і ніщо не завадить нам відпочити душею й тілом. Готуємо вечерю, при бажанні граємо в ігри біля вогню.

  Протяжність – 10 км. Набір висот – 150 м.
  День 4. Три сестриці при границі: вершини Межипотоки, Міка-Маре, Фаркеу

  Після сніданку піднімаємось на гору Межипотоки (1713 м). По дорозі вчимо румунську мову – Міка-Маре (1816 м.), Фаркеу (1959 м.) і т. д. Щоб запам’ятати ці назви, підкорюємо і любуємось однойменними вершинами! Сходимо з кордону в сторону Попа Івана Чорногірського. Ночуємо біля діючих колиб на полонині Щівник, назва доречі, напрочуд логічна, для тих хто знає місцеву говірку. Щівником називають рослину з великими листками, яка росте біля пастуших колиб на місцях випасу худоби.

  Протяжність – 15 км. Набір висот – 350 м. Спуск – 100 м.
  День 5. І знову Піп Іван, цього дня – Чорногірський!

  Передостанній день і найвища точка нашого походу. Рюкзаки вже значно легші, на спині призвичаїлись як рідні, організм в тонусі і чекає нових пригод, тому на г. Піп Іван Чорногірський (2028 м.) ми не те що вийдемо, а вибіжимо! Вперед до Білого слона! Таку назву носить обсерваторія на вершині. Відпочили, пофотографувалися і гайда вниз до Вухатого каменю. Це також назва вершини! З якої відкриваються неймовірні краєвиди і справжнє кам’яне царство: Дід і Баба, Жаба, – а кого побачите Ви в кам’яних химерах? Мальовничий спуск і ось місце останньої ночівлі – полонина під г. Смотрич.

  Протяжність – 12 км. Набір висот – 500 м. Спуск – 650 м.
  День 6. Дорога додому! с. Дземброня – м. Івано-Франківськ

  Добігає кінця наша спільна чудова мандрівка! Снідаємо, купляємо сувеніри в гуцульських пастухів. Мова йде про молочні продукти, а також, в залежності від сезону, гриби, чай, ягоди, вовняні шкарпетки. За сприятливих погодних умов і побажань групи можна організувати сплавляння на рафтах і байдарках гірською річкою Чорний Черемош. Ця атракція визначається колективно і проводиться за спільного погодження.

  Повертаємось в Івано-Франківськ до 16 год. Для тих в кого квитки на вечірні поїзди є чудова можливість познайомитись з містом, відвідати смачні і недорогі Франківські ресторації.

  Особливості походу та поради:

  Маршрут проходить по кордону між Україною та Румунією, Ви матимете можливість нелегально, хоч на декілька хвилин, відвідати Європу без візи cheeky;
  Один із небагатьох маршрутів, де за умов поганої погоди Ви зможете провести всі ночівлі “з дахом над головою” – в гостях у гуцульських пастухів;
  Найменш “розкручений” у Карпатах похід. На маршруті невелика кількість туристів;
  Якщо Ви вагаєтесь чи не знаєте що брати з собою в похід, ознайомтесь зі статею про підготовку до походів в Карпати або подзвоніть нам!
  Інструктор має право коригувати маршрут в залежності від погодних умов, фізичного стану групи та непередбачуваних обставин.
  Оплатити вартість походу Ви можете інструктору, при зустрічі групи в Івано-Франківську. Або переказавши кошти на картковий рахунок, за кілька днів до старту походу. Також, Ви можете написати відгук про подорож і отримати знижку в розмірі 10% від вартості.

  Вартість 1590 грн.

  У вартість входить:

  трьохразове харчування (сніданок і вечеря – готуються на вогні, обід – сухпайок);
  послуги інструктора-провідника;
  групове спорядження (казанки, пальники і газові балони, пила, тент від дощу і тд.);
  страхування (медичні витрати, нещасний випадок);
  рекреаційні збори (входи в заповідники, плата лісникам);
  групова аптечка.

  У вартість не входить:

  трансфери;
  прокат туристичного спорядження.
  Додаткові витрати на муршруті орієнтовно становлять 350–400 грн (трансфери).

  Источник информации http://proydisvit.com/travel/marmarosh

OK