Похід по Лікійській стежці та Каппадокії на Травневі

Пішохідний похід по східній частині Лікійської стежки на Травневі свята. Море, гори, каньони

See on map

To leave a comment, please log in.

Where
 • Turkey
 • Lycian Way
Dates
 • April 30, 2017 - May 10, 2017
Budget
 • Not indicated
Transportation
 • Flight
 • by foot
Programm
 • Beach relax
 • Wild life
 • Hiking
Equipment
 • Not indicated
Description
 • Лікійська стежка один з самих мальовничих маршрутів Туреччини. Вона входить в десятку найкращих пішохідних маршрутів світу. І не даремно. Простягається більш ніж на 500 км вздовж південного узбережжя Середземного моря від Фетіе до Анталії. Весь маршрут за 8 днів безумовно пройти не встигнемо, тому ми вибрали найцікавішу і найвисокогірнішу ділянку від каньйону Гейнюк до пляжу Чиралі. По дорозі пройдемо по каньйону з чисельними водоспадиками, озерами і гротами, піднімемося на гору Тахтали, помилуємося вогнями Химери, оглянемо руїни античного міста Олімпос, покупаємося в затишних бухтах з блакитною водою. Гори, море, античні міста, всього цього тут в достатку, тому пропонуємо і Вам зібрати рюкзаки і вирушити в похід по дивовижним місцям Лікійської стежки. Буде гарно, цікаво і трішки "авантюрно" :).

  А після походу по Лікійській стежці можна приєднатися до нашої поїздки в Каппадокію

  Розклад:

  1 день. Приліт в Анталію. Переїзд на орендованому авто до початку нашого маршруту каньйону Гойнюк. Ночівля на березі гірської річки

  2 день. Вранці без рюкзаків рушаємо до каньону, родзинкою якого є мальовничий водоспад, розташований на початку ущелини. Пішки дістатися водоспаду досить проблематично, тому, взявши в оренду гідрокостюми та каски, ми влаштуєм собі невеличку пригоду у вигляді сплаву по найвужчій і найкрасивішій частині каньону.
  Після прогулянки беремо наші рюкзаки і починаємо підйом. Це буде нелегко, але ми впораємося smiley. Вузенькою стежкою, що проходить віковим сосновим лісом, час від часу огинаючи скелі, ми поволі піднімемося на хребет. Трохи відпочивши і помилувавшися краєвидами, ми спускаємося до нашої сьогоднішньої ночівлі на березі гірської річки.

  3 день. Сьогодні наша стежина пройде по руслу річки, огинаючи чудернацької форми каміння, витесані гірською водою. Ми будемо стрибати по камінню, купатися в водоспадах та природніх ванночках. Поступово стежка виведе нас до гранатових садів, а потім до невеличкого села. Але ми рухаємося далі. Зупинимося на великій затишній галявині, де ввечері сидячи біля вогнища, будемо насолоджуватися зоряним небом та перегукуванням сичів :).

  4 день. Прокинувшись, спускаємось в село Гедельме, що знамените своїми величезними багаторічними платанами. Далі гірським серпантином, майже без наборів висоти, підемо по чудовому сосновому лісу. В проміжках між велетенськими стовбурами дерев нам відкриються види на гірський масив та гору Тахтали Даг. Після обіду стежка починає активно підніматися вгору і невдовзі ми потрапимо в справжню казку. Містичний ліс з величезних ліванських кедрів, вкритих мохом та лишайниками розступиться відкриваючи величезну зелену галявину, оповиту скелями. Тут ми і заночуємо :).

  5 день. Вранці підіймаємося до сідловини, залишаємо рюкзаки і йдемо на вершину гори Тахтали Даг, що ще має назву Олімпос. Якщо нам дозволить погода та не буде хмар, то згори зможемо насолодитися захоплюючими видами на Середземне море, навколишні гори, ущелини та вікові кедри. Якщо ж з погодою не пощастить, то хоч вип'ємо справжнюго турецького чаю на висоті 2365мsmiley. Після підйому, як ви здогадались, нас чекає довгий спуск по живописних гірських стежках і ночівля біля невеликого села Бейчик.

  6 день. Сьогодні ми починаємо активно наближатися до моря :). Через хвойні ліси, невеличкі турецькі села, ми дійдемо до затишної галявини, де поставимо табір. Із настанням ночі, підемо знайомитися із вогнями славнозвісної Химери, що вириваються прямо з-під землі язиками полум'я. З цим місцем пов'язаний древній міф про страшну жінку-чудовисько з головою лева, тулубом кози і хвостом змії, що дихала вогнем і тримала в страху всю Лікію. Ім'я її було Химера. Та знайшовся сміливий юнак Беллерофонт, що верхи на своєму крилатому коні Пегасі вразив Химеру стрілою з лука і скинув всередину гори Олімпос. Це і стало причиною появи язиків полум'я з-під землі smiley. Правда це чи вигадка, але місце дійсно дуже атмосферне і містичне.

  7 день. Кілька годин ходу і ми біля моря smiley. Нас чекають неймовірно красиві пляжі Чиралі. Зупинимося в одному з кемпінгів. Сьогодні ми релаксуємо, купаємося і відпочиваємо від наших вірних рюкзаків :). Бажаючі можуть прогулятися до руїн античного міста Олімпос, що за легендою було збудоване піратами, а потім довгий час було головним містом древньої Лікії. Ввечері нас чекає святкова прощальна вечеря.
  При потребі сьогодні можна виїхати до Анталії.

  8 день. Сьогодні, насолоджуючись лагідним морем, ласкавим сонцем і свіжим повітрям, ми потроху збираємося і вирушаємо до Анталії. Звідси можна відправитися додому, а можна приєднатися до нашої поїздки в Каппадокію.
  Закінчивши основний похід, ми вирушаємо в Каппадокію.
  Чим же цікавий цей край, запитаєте Ви? Давним -давно тут трапилося велике виверження вулкану і землю вкрили шари вулканічного пилу, туфу та базальту. А потім вода та вітер як самі кращі скульптори почали робити свою справу :). Зараз Каппадокія славиться причудливими фігурами, кам'яними лабіринтами, різнокольоровими каньонами та долинами, печерними монастирями. Серед цього розмаїття форм можна мандрувати нескінченно. Кожна долина має своє обличчя та настрій.
  Ще однією особливістю Каппадокії є можливість поспостерігати, чи навіть самому взяти участь в польоті на повітряній кулі на світанку. Це фантастичне видовище. Десятки, незрозумілої форми тюків,перетворюються на величезні кулі, що нетерпляче рвуться злетіти в повітря. А потім ширяють між древніми кам'яними фігурами.
  Живемо ми в недорогих готелях або в кемпінгу. По околицях мандруємо з легенькими наплічниками та фотоапаратами. Харчуватися можемо як самостійно так і в місцевих кафешках
  Три дні ми будемо мандрувати по різноманітних місцях Каппадокії. Відвідаємо Червону та Рожеву долини, долину Кохання, старовинні поселення Чавушин та Учхісар.
  Ми майже не будемо ходити місцями, куди привозять натовпи туристів. Ми побували в Каппадокії не раз і знаємо та покажемо вам самі цікаві, красиві та затишні шматочки цього чарівного місця :).
  Крім того ми будемо спостерігати за повітряними кулями на світанку (якщо звичайно буде льотна погода :) )

  Детальніше за посиланням :
  http://shaleni-mandry.net/uk/proposition/turciya-pohid-po-likiyskiy-stezhci
  http://shaleni-mandry.net/uk/proposition/zagadkova-kappadokiya

OK