Спелеопохід до дальніх печерних озер, тільки для самих сміливих

Ми вже двічі їздили в Оптимістичну печеру - першого разу пройшли 15-кілометровий маршрут до одного з віддалених районів, а другого разу пройшли 18-кілометровий маршрут до дальніх озер, і скупались в озері "1 травня".

See on map

To leave a comment, please log in.

Where
 • Ukraine
 • Kamianets-Podilskyi
Dates
 • April 1, 2017 - April 2, 2017
Budget
 • 1350 UAH
Transportation
 • by foot
 • Bus
Programm
 • Speleology
 • Rock climbing
 • Wild life
 • Hiking
 • Weekend tours
Equipment
 • Not indicated
Description
 • Ми вже двічі їздили в Оптимістичну печеру - першого разу пройшли 15-кілометровий маршрут до одного з віддалених районів, а другого разу пройшли 18-кілометровий маршрут до дальніх озер, і скупались в озері "1 травня". Але наступний наш похід буде ще цікавішим! Влітку 2016 року в Оптимістичній було відкрито новий район, родзинкою якого є озеро, яка на сьогоднішній день є найбільшим з усіх відомих озер в цій печері! Нове озеро бачили лиш кілька груп спелеологів-дослідників, під час розвідувальних робочих експедицій, і одна група спелеодайверів, які намагались пройти сифони. І тепер це озеро побачимо ми! Точні розміри озера поки визначити важко, оскільки воно має неправильну форму, і займає кілька залів. Глибина сягає від 6 до 9 метрів, залежно від коливань рівня води.

  Оптимістична - печера колосальних розмірів! Це найдовша печера Європи, і друга по протяжності печера світу. Ще донедавна вхід в Оптимістичну був закритий, і потрапити туди можна було лише у складі дослідницьких експедицій. Лише кілька років тому умови потрапляння в Оптимістичну спростили, і тепер там можна побувати, домовившись з професійними спелеологами.
  Протяжність розвіданих ходів Оптимістичної вже сягає 250 км., але дослідники постійно відкривають і наносять на карту нові райони і ходи, тому справжня їх протяжність нікому не відома. Відомо тільки те, що насправді вона ще більша!

  Програма поїздки:
  День 1:
  В суботу 01.04.2017, до 7:00 ранку Група збирається в Кам'янці-Подільському. Там нас вже буде чекати мікроавтобус, яким разом їдемо в Тернопільську область, в село Королівка. Такий спосіб добратись до Королівки - найшвидший. Оскільки у нас по плану тривалий спелеовихід, то до печери нам потрібно добратись якомога раніше. Після поселення на турбазу снідаємо, екіпіруємось, та йдемо в печеру. Наш маршрут займе орієнтовно 8-10 годин ходу - приблизно по 4-5 годин в кожну сторону, залежно від швидкості групи.
  Підхід до озера зручний, у нього є справжній "берег", а отже підійти до озера і скупатись в ньому може одночасно вся група. Саме так, це не помилка, це просто самий шалений пункт програми!!! Ми не просто спустимось на десять годин під землю і потрапимо в місце, яке бачили дуже мало людей, ми ще й одними з перших скупаємось у кришталево чистій воді!
  Озеро глибоке, утворює сифони, однак, щоб їх потрібна підготовка, і проходили його тільки спелеодайвери. Ми з собою аквалангів не беремо, але в озері ОБОВ'ЯЗКОВО СКУПАЄМОСЬ!!! Отже, в цей спелеопохід потрібно взяти ще й купальні костюми :)
  Після повернення на базу вечеряємо і лягаємо спати.
  День 2:
  Відсипаємось після важкої прогулянки, а після сніданку виселяємось з бази, і їдемо в Кам'янець-Подільський. Поїздку плануємо так, щоб всі брали квитки на вечірній поїзд, і відповідно могли відіспатись, та спокійно поснідати і доїхати до Кам'янця. Для поїздки орендуємо мікроавтобус на групу. В Кам'янці будемо орієнтовно після 14:00 год., і у нас буде вдосталь часу, щоб погуляти містом, відвідати його затишні кав'ярні, а за бажанням і відому фортецю.

  Складність маршруту: середня, для проходження не потрібно спеціальних навичок, але наявність нормальної фізичної форми та позитивного настрою - обов'язкові. Більшу частину маршруту становлять ходи типу коридорів, але трапляються довгі повзухи. Складність полягає передусім у протяжності цього маршруту. Він не такий довгий як наш минулий спелеопохід до озера "1 травня", але займе орієнтовно від 8 до 10 годин, не рахуючи часу на купання. Оскільки район відкритий зовсім недавно, "траси" туди не прокладено.

  Платіж учасника становить 1350 грн. З цієї суми оплачується:
  - Витрати на їжу;
  - Проживання на базі спелеологів;
  - Оплата довгої екскурсії в печеру, оплата роботи провідника-спелеолога;
  Окремо оплачується:
  - Квитки на поїзди;
  - проїзд з Кам'янця до Королівки і назад (оренда мікроавтобусу в дві сторони приблизно 200 грн. з людини);

  Спорядження для походу:

  1) Комбінезон типу "роба". Такий комбінезон можна купити на секонді, або взяти в прокаті на місці. Але кількість прокатних комбінезонів обмежена, бронювати їх треб заавчасно;
  2) термобілизна;
  3) взуття, яке не шкода убити. Підійдуть гумові чоботи, чи міцні кросівки;
  4) купальник - за бажання. Нагадуємо, ми будемо купатись в озері, а в купальнику, чи топлес - це вже на Ваш розсуд;
  5) маленький рушник. Самий маленький який знайдете, його вистачить!;
  6) можна брати маску для пірнання - глибина озера може сягати 9 метрів, а тому маска не завадить;
  7) можна взяти підводний ліхтар;
  8) фото-апарат, а ще краще екшн-камера. Знімати там буде що!

  При потребі на спелеобазі можна буде взяти в прокат шолом, ліхтар, взуття.
  За рахунок турклубу на всіх учасників будуть взяті в прокат спелеологічні поясні сумки з захистом для фотоапаратів, та транспортні сумки для речей і їжі.

  Источник информации: http://turklub.com.ua/01042017-speleopokhid-dlia-samykh-smilyvykh-do-dalnikh-pechernykh-ozer

OK