Верховинський національний парк та Чивчинські гори

Південна частина Гринявського масиву та Чивчинські гори - найменш заселена та найбільш важкодоступна частина Українських Карпат.

See on map

To leave a comment, please log in.

Where
 • Ukraine
 • Carpathians
Dates
 • April 29, 2017 - May 5, 2017
Budget
 • 1500 UAH
Transportation
 • Train
 • by foot
Programm
 • Rock climbing
 • Hiking
 • Wild life
Equipment
 • Not indicated
Description
 • Цього року на травневі вихідні ми запланували два походи - 7-денний в Чивчинські гори, опис маршруту Ви зараз читаєте, і 5-денний в Західні Горгани. Обирайте маршрут, який Вам ближчий до душі!

  Південна частина Гринявського масиву та Чивчинські гори - найменш заселена та найбільш важкодоступна частина Українських Карпат. На цій території знаходяться два національні природні парки: Верховинський та Черемоський. Ця територія - острів дикої природи, який протягнувся на 70 кілометрів вздовж лінії державного кордону. Влітку 2016 року Гиля Гуси провели розвідувальний похід по цьому гірському масиву, і за шість днів в горах не зустріли жодного туриста. Отже, цей маршрут буде цікавий насамперед туристам, які звикли до відсутності інфраструктури, не люблять людні місця та стоптані стежки.

  ВАЖЛИВО:
  - маршрут проходить в прикордонній зоні, в яку потрібно оформляти перепустку в прикордонній службі. Оформленням перепусток на всіх учасників займається клуб, але час реєстрації у зв. з цим закінчується за два тижні до початку походу;
  - через відсутність населених пунктів не буде можливості зійти з маршруту раніше;

  Витрати на похід: платіж учасника становить 1500грн. З цієї суми оплачується:
  - витрати на їжу на всі дні походу;
  - балони для газових пальників;
  - комплектація великої групової аптечки;
  - користування клубним спорядженням (газові пальники, при потребі спальні мішки, каремати, намети)
  - оплата роботи організатора/інструктора/провідника;
  Окремо оплачується:
  - витрати на проїзд;
  кінцева дата реєстрації: 15.04.2017
  збір групи: залізничний вокзал м. Івано-Франківськ, 29.04.2016, 10:00 год.
  завершення походу: 05.05.2017

  29.04 до 10:00 год. ранку група збирається у Івано-Франківську, звідки разом їдемо в с.Шибене. Оскільки добратись до Шибеномо громадським транспортом дуже проблематично, плануємо орендувати мікроавтобус на групу. По обіді плануємо бути в селі, і вийти на маршрут. Більша частина нашого маршруту протягом всього походу не маркована на місцевості, тому йдемо по карті.
  В перший день будемо поступово набирати висоту, і піднімемось на хребет, висота якого в середньому становить 1500м. Якщо темп роху буде високий - то вже в перший день ми дістанемось полонини, яка протягнулась по гребеню хребта на кілька десятків кілометрів. Саме по цій полонині будемо йти перші дні, з відносно невеликими перепадами висот. Якщо темп буде нижчим - табір на ночівлю поставимо в лісі, не доходячи до гори Баба-Лудова, або сусідньою з нею гори Масний Присліп, на одноіменній полонині. По маршруту буде зустрічатись ще кілька географічних назв зі словом "присліп", всі вони пішли від назви великого капкану, які раніше в цих краях ставили на ведмедів. В наш час полювання на ведмедів заборонено, і в Верховинському національному природному парку значна їх популяція живе в природніх умовах, разом з іншими червонокнижними видами. В парку водяться благородні олені, косулі, куниці, видри, вовки, і навіть такі рідкісні тварини як рисі та лісові коти.

  Далі з гребеня на середній, а потім нижній ярус. Полонини зміняться лісами, а наш шлях пройде через урочища Шия, Когутарки, Великий Камінь. Також в цей день побачимо кляузу Перклаб, на одноіменній річці.
  Залежно від погоди і темпу руху, табором на третій день можемо стати біля Перкалабу, щоб покупатись у водосховищі Автро-Угорської доби - кляузі Перкалаб, яку збудовано ще у 1979року. Колись вона носила назву "Кляуза імені кронпринца Рудольфа".
  Кляузу збудовано після того як, Австрія зазнала поразки у війні з Прусією, і з поміж іншого виплачувала контрибуцію деревиною. Тоді перед Австрією постала проблема транспортування деревини, і для її вирішення було побудовано кляузи.

  Далі переходимо через Білий Черемош, який вважається кордоном між Гринявськими та Чивчинськими горами, і піднімаємось на хребет Яровиця. Це вже Черемоський національний природній парк, який межує з Верховинським парком. Висота хребта трохи не дотягує до 1600 метрів, і перепади впродовж дня будуть не великі. На одній з вершин хребта - Томнатику - знаходяться залишки колись секретної військової радіолокаційної станції Памір. Станція функціонувала ще в радянські часи, до створення національного періоду, і тоді ця територія була закритою. Через тривалу закритість, віддаленість, і розташування в прикордонній зоні, ці місця і зараз залишаються найменш стоптаними в Українських Карпатах.

  Після Томнатика йдемо в напрямку села Шепіт, яке є фінішною точкою пішої частини маршруту. Оскільки минулого року в Шепіт було нереально замовити мікроавтобус, звідти їдемо громадським транспортом. З села щоранку ходить автобус до районного центру, де ми пересідаємо Чернівців, і в другій половині дня плануємо бути у місті.

  кінцева дата реєстрації: 15.04.2017
  збір групи: залізничний вокзал м. Івано-Франківськ, 29.04.2017, 10:00 год.
  завершення походу: 05.05.2017, м. Чернівці

  Источник информации: http://turklub.com.ua/29042017-verkhovynskyi-natsionalnyi-park-i-chyvchynski-hory

OK