Карпати, як на долоні

Цікавий та надзвичайно пейзажний маршрут легкого рівня складності. Ми підкоримо гірські хребти Кукул та Кострича, сфотографуємось на фоні Говерли, відвідаємо високогірні полонини, величне урочище Гаджина та гору Шпиці.

See on map

To leave a comment, please log in.

Where
 • Ukraine
 • Carpathians
Dates
 • May 21, 2017 - Sept. 23, 2017
Budget
 • 1850 UAH
Transportation
 • Train
 • Bus
 • by foot
Programm
 • Hiking
 • Sightseeing
 • Rock climbing
Equipment
 • Not indicated
Description
 • Тривалість:
  6 днів/5 ночей
  Протяжність:
  47 км (29.2 миль)
  Вартість:
  1850 грн - Все включено
  Рівень складності:
  легкий
  Дати початку:
  21.05 - є місця

  17.09 - є місця

  Цікавий та надзвичайно пейзажний маршрут легкого рівня складності. Ми підкоримо гірські хребти Кукул та Кострича, сфотографуємось на фоні Говерли, відвідаємо високогірні полонини, величне урочище Гаджина та гору Шпиці. Наприкінці мандрівки нас чекає зустріч з таємничим озером Несамовите, що знаходиться в самому серці Чорногірського хребта.

  День 1
  «Село Вороненко – полонина Григорівка»

  Зранку група збирається на центральному вокзалі міста Івано-Франківськ. Переїзд автобусом до стартового пункту пішохідної мандрівки – с.Вороненко. Наш маршрут веде у верхів’я гірського масиву Кукул, до полонини Григорівка, де ми зупинимось на першу ночівлю. Хребет Кукул – один з найпопулярніших серед любителів походів, а все завдяки тому, що звідси відкривається неймовірна панорама гір, зокрема Говерли та всієї Чорногори. Ввечері нас чекає смачна вечеря, посиденьки біля вогнища та споглядання заходу сонця над карпатськими вершинами.

  Приблизний час переходу – 3 год.

  День 2
  «Хребет Кукул»

  Ранок починається з ситного сніданку, після чого спаковуємо рюкзаки і вирушаємо на маршрут. Туристична стежка петляє гребенем хребта. До 1939 року тут проходив чехословацько-польський кордон (теперішня межа Івано-Франківщини та Закарпаття). По сьогоднішній день ще збереглися старі прикордонні стовпці, кожен з порядковим номером та характерним написом «Р» - Польща та «ČS» – Чехословаччина.

  Західні схили Кукула вкриті суцільними альпійськими луками – полонинами, на яких протягом багатьох віків в період з травня по вересень місцеві жителі (гуцули) випасають худобу. Осередками випасу є колиби – сезонні будівлі, де живуть і господарюють пастухи. Ми відвідаємо справжню колибу, при можливості скуштуємо та побачимо процес виготовлення карпатських екологічно чистих сирів: бринзи, вурди чи будзу.

  Після екскурсу продовжуємо нашу мандрівку. Маршрут веде на вершину гори Кукул 1539м, від якої і походить назва всього масиву. Трохи перепочивши та насолодившись чудовою панорамою Карпат, ми спускаємось в долину гірського потоку Форещанка, де станемо на другу ночівлю.

  Приблизний час переходу – 5 год.

  День 3
  «Хребет Кострича»

  Сьогодні нас чекає захоплюючий маршрут через гірський масив Кострича з його найвищою точкою 1586 метрів. З місця табору рухаємось у верхів’я потоку Озірний, згодом через смерековий ліс виходимо на основний гребінь хребта. На групу чекає обідній привал з захоплюючим видом на найвищі вершини Українських Карпат. З Костричі, як на долоні, відкривається унікальна панорама Чорногірського пасма від самої Говерли і аж до Піп Івана. Крім того, ця місцевість здавна славиться своїми грибними місцями, тож якщо пощастить, можна назбирати вдосталь білих грибів для себе і на карпатську грибну юшку. Третю ніч проведемо на одній із полонин, що на західному схилі масиву.

  Приблизний час переходу – 6 год.

  День 4
  «Полонина Гаджина»

  Сьогодні нас чекає приємний спуск до гірського села Бистрець. Після чого, плавно набираючи висоту, виходимо до полонини Гаджина, де розіб’ємо табір на ночівлю. Місцеві жителі переповідають, що в цих місцях неодноразово бував славний гуцульський «Робін Гуд» – Олекса Довбуш. Саме десь у Гаджині побратими поховали Олексу й надійно заховали його скарби. На нашому маршруті ми також побачимо відомий кам’яний стіл Довбуша та матимемо можливість напитися чистої прохолодної води із Довбушевої криниці.

  Приблизний час переходу – 6 год.

  День 5
  «Гора Шпиці та озеро Несамовите»

  Зранку виходимо на маршрут. Туристична стежка проходить через урочище Гаджина і, невдовзі, стрімко набираючи висоту, виводить на гребінь гори Шпиці. Це унікальне місце, яке зачаровує своєю величчю та пейзажами. Південно-східний схил гори вкритий скельними виступами заввишки 20–50м, які справді нагадують шпиці. Після невеликого привалу ми рушаємо далі до озера Несамовите, овіяного гуцульськими легендами та переказами.

  Озеро знаходиться в льодовиковому карі (впадині) на східних схилах гори Туркул на висоті 1750 м над рівнем моря. Існує давнє гуцульське повір’я: якщо кинути камінь в озеро, то можна накликати жахливу негоду, що принесе з собою шквальний вітер і зливи. Також вірять гуцули, що якщо незаміжня дівчина чи неодружений хлопець скупається у озері, то протягом року обов’язково знайде собі пару. Неподалік озера розбиваємо табір, тут ми проведемо останню ночівлю.

  Приблизний час переходу – 5 год.

  День 6
  «Заросляк»

  В останній день походу нас чекає приємний спуск до спортивної бази Заросляк, що знаходиться у підніжжі Говерли. Місце надзвичайно популярне серед туристів. Ще у 1880 році тут було засновано туристичний притулок Польського Товариства Татранського. В тому ж році прокладено перший туристичний маршрут на Говерлу. На Заросляку у нас буде достатньо вільного часу, щоб придбати пам’ятні сувеніри та скуштувати смачного карпатського глінтвейну. Далі нас чекає переїзд до Івано-Франківська.

  Приблизний час переходу – 3 год.

  Приблизний час прибуття до Івано-Франківська – 18:00.

  * Якщо даний маршрут не вказаний у розкладі турів, чи дата його проведення з певних причин Вас не влаштовує, Ви завжди можете зв’язатися з нами, щоб обумовити час та дату наступного проведення обраної мандрівки.

  Замітка! Для безпеки туристів провідник залишає за собою право змінити лінію маршруту чи зупинитись на день у таборі при виникненні непередбачуваних обставин: погіршення погодних умов, надмірна фізична втома чи погане самопочуття учасників мандрівки і т.д.

  У вартість туру включено:

  Харчування;
  Транспорт (Івано-Франківськ – гори, гори - Івано-Франківськ);
  Послуги провідника;
  Рекреаційний збір в заповідниках;
  Страховка.
  У вартість туру не включено:

  Прокат спорядження;
  Особисті витрати (сувеніри, готельно-ресторанні послуги, сауна та ін.);
  Чайові для провідника.
  Заявки на участь у туристичній мандрівці приймаються не пізніше трьох днів до початку туру.

  Источник информации: http://carpathiansoutdoors.com/uk/tour/view/74

OK